Keď Michael Schumacher získal prvý titul majstra sveta, Sebastian Vettel mal len sedem rokov. Dnes dvojnásobný majster sveta však svojho idola dokázal zdolať na trati. Na oficiálnej stránke Formuly 1 bol zverejnený zostrih sezóny 2011.
Testy v Barcelone, deň 4
Posledný deň druhej série testov zakončil najrýchlejším časom Kamui Kobayashi so Sauberom. Ferrari môže byť prvýkrát spokojné - aj keď sa Felipe Massa umiestnil až piaty, s autom odkrúžil prvýkrát vyše 100 kôl.
Testy v Barcelone, deň 3
Na barcelonskom okruhu bol dnes najrýchlejší Pastor Maldonado s Williamsom. Najväčší počet kôl odjazdil Michael Schumacher, Ferrari sa naďalej trápi - Felipe Massa mal opäť technické problémy.
Testy v Barcelone, deň 2
Druhý deň testov v Barcelone patril Nicovi Hulkenbergovi s autom Force India VJM05. Najrýchlejší čas však zajazdil na super mäkkej sade pneumatík, nemožno teda vynášať závery. S minuloročným autom jazdil len Charles Pic.
Testy v Barcelone, deň 1
V utorok začala druhá séria predsezónnych testov, tentokrát v španielskej Barcelone. Na úvod bol najrýchlejší Sebastian Vettel s Red Bullom RB8. S minuloročným autom už jazdila len Marussia.
Mercedes predstavil W03
Mercedes pred začiatkom testov v Barcelone predstavil svoj monopost W03. Michael Schumacher sa s ním pokúsi získať svoj ôsmy majstrovský titul.
Porovnanie nosov alebo "Kto ho má najkrajší?"
Požiadavka na maximálnu výšku nosa vzhľadom na podlahu auta skutočne prinútila konštruktérov znížiť jeho polohu. Riešenia u jednotlivých tímov sa rôznia, na väčšine monopostov však pribudol schodík. A ten im na kráse rozhodne nepridáva.
Barcelona, Španielsko
Svoju pravidelnú každoročnú zastávku v španielskom Katalánsku absolvujú tímy a piloti už od roku 1991. Okruh vzdialený od Barcelony necelých 30 kilometrov je poľahky dostupný po diaľnici a predurčený k veľkej formulovej show.
Sakhir, Bahrajn
Aj tento okruh, podobne ako jeho rovesníci, nesie jasný rukopis nemeckého architekta Hermanna Tilkeho, keď mu jasne dominujú tri dlhé rovinky zakončené ostrými zákrutami.
Shanghai, Čína
Veľká cena Číny sa jazdí od roku 2004, keď kvôli Formule 1 postavili usporiadatelia nový okruh Shanghai International Circuit. Okruh patrí medzi ďalšie "majstrovské diela" architekta Hermanna Tilkeho, podobne ako tie v Malajzii či Turecku.
Kuala Lumpur, Malajzia
Okruh v malajzijskom Sepangu je architektonicky veľmi vydarený. Okrem zaujímavého profilu trate čaká na divákov aj miestna architektúra, ktorú sa podarilo veľmi vkusne implementovať do všetkých budov na okruhu.
Melbourne, Austrália
Keď Formula 1 v roku 1985 prvýkrát zavítala do Austrálie, za svoj domov si vybrala Adelaide. Avšak podnikateľ a bývalý jazdec Bob Jane chcel preteky v Melbourne. Pustil sa do veľkého projektu, založil sériu AUSCAR a do Austrálie dostal aj sériu NASCAR.
Valencia, Európa
Mestský okruh vo Valencii mal premiéru už v roku 2008. Okruh naprojektoval Hermann Tilke, jeho raritou je most. Valencia je piatym dejiskom Veľkej ceny Európy v histórii, predtým sa pod týmto názvom pretekalo na Brands Hatch, Nurburgringu, v Donington Parku a v Jereze.
Montréal, Kanada
Okruh Gillesa Villeneuva nie je permanentnou traťou. Typický je dlhými rovinkami, po ktorých nasleduje tvrdé brzdenie. Okrem toho má aj viacero pomalých zákrut vyžadujúcich dokonalú trakciu a veľký krútiaci moment.
Monte Carlo, Monako
Mestský okruh Monte Carlo je najkomplexnejším testom jazdeckých schopností, aký môže pilot Formuly 1 počas sezóny absolvovať. Na VC Monaka sa každoročne stretávajú najslávnejší a najbohatší prominentní hostia a sponzori.
Hungaroring, Maďarsko
Okruh Hungaroring v blízkozti hlavného mesta Maďarska, Budapešti, hostí preteky Formuly 1 od roku 1986.
Hockenheim, Nemecko
Na Hockenheimring Formula 1 prvýkrát zavítala v roku 1970, keď sa závodní piloti rozhodli počas VC Francúzska bojkotovať štart na nebezpečnom Nürburgringu. Avšak po rekonštrukcii pôvodného okruhu bol Hockenheimring opäť na sedem rokov z kalendára odstránený.
Silverstone, Veľká Británia
Podobne ako mnoho ďalších rovnako starých okruhov vo Veľkej Británii, aj Silverstone je pôvodným "povolaním" letisko. V roku 2010 prešiel okruh rozsiahlou rekonštrukciou, v roku 2011 boli dostavané nové boxy.
Suzuka, Japonsko
Veľká cena Japonska sa jazdí s prestávkami už 20 rokov a tradične bývala poslednými pretekmi sezóny, až do vstupu Veľkej ceny Číny do kalendára Formuly 1. V posledných rokoch sa však veľa zmenilo.
Marina Bay, Singapur
Premiéru si v roku 2008 odbil mestský okruh v Singapure a zároveň hostil prvé nočné preteky v histórii Formuly 1. Odvtedy už absolvoval ďalšie 3 závody F1 a stal sa pevnou súčasťou kalendára.
Monza, Taliansko
Legendárny okruh Monza leží iba 15 km od Milána. Kto z fanúšikov by nepoznal mená zákrut ako Lesmo či Parabolica, no nebyť rozhodnutia z roku 1922 o postavení Monzy, dnes by tieto názvy nikomu nič nehovorili.
Spa-Francorchamps, Belgicko
Areál okruhu určený pre Veľkú cenu Belgicka nie je ani najväčším, ani najlepšie technicky vybaveným, ani najprístupnejším. Má ale svoju neopakovateľnú charizmu.
Yas Marina, Abú Zabí
Veľká cena Abú Zabí sa už v roku 2009, keď mala svoju premiéru v kalendári F1, stala symbolom luxusu a ukázala, že aj Arabský polostrov sa vie postarať o kvalitné preteky F1.
New Delhi, India
Buddh International Circuit je vlniaca sa trať s dĺžkou päť kilometrov, ktorá bola navrhnutá tak, aby mala po Monze druhú najvyššiu priemernú rýchlosť zo všetkých tratí v kalendári. Tribúny popri trati zabezpečujú miesto pre 200 000 návštevníkov.
Yeongam, Kórea
Kórejský okruh s dĺžkou 5,6 kilometra nesie jasný rukopis svojho architekta. Kombinuje technické pasáže s veľmi dlhými rýchlymi úsekmi. Tvar a dĺžka trate je však variabilná a pri rôznych príležitostiach je možné využívať viacero konfigurácií.
Interlagos, Brazília
Veľká cena Brazílie sa koná od roku 1973, keď sa na radosť brazílskych fanúšikov stal jej víťazom domáci Emerson Fittipaldi. Už od prvých pretekov sa veľká cena jazdila na okruhu Interlagos, čo v preklade znamená "medzi jazerami".
Austin, USA
Ak pôjde všetko podľa plánu, formula 1 sa v tejto sezóne po piatich rokoch vráti do Spojených štátov. Nový okruh už rastie v blízkosti mesta Austin v Texase. Za rysovacím stolom nesedel nik iný než Hermann Tilke.
Testy v Jereze, deň 4
Štvordňové testy v Jereze zavŕšil najrýchlejším časom na radosť fanúšikov Ferrari Fernando Alonso. Rýchle kolo zajazdil už v dopoludňajších hodinách, poobede z Maranella dorazil nový výfukový systém.
Testy v Jereze, deň 3
Monoposty F1 dnes po tretíkrát vyšli na trať v rámci predsezónnych testov v Jereze. Najrýchlejší čas si pripísal Nico Rosberg s minuloročným Mercedesom. Nemecký tím nasadí nové auto až do druhých testov v Barcelone.
Testy v Jereze, deň 2
Predsezónne testy v Jereze pokračovali druhým dňom. Michael Schumacher s minuloročným monopostom prekonal včerajší čas Kimiho Raikkonena. So starým monopostom jazdil aj tím HRT.
Testy v Jereze, deň 1
V španielskom Jereze de la Frontera začali prvé predsezónne testy. V prvý deň bol najrýchlejší "navrátilec" Kimi Raikkonen s Lotusom. So starým autom jazdí HRT a Mercedes.
Williams ukázal FW34
Aj Williams prišiel do Jerezu už s novým monopostom. Tím spravil významné personálne zmeny a dúfa, že s novým autom bude bojovať o vyššie priečky, než po minulé roky.
Aj Toro Rosso predstavilo svoje auto: STR7
Aj sesterská stajňa Red Bullu odhalila svojho "reprezentanta" ešte pred začiatkom oficiálnych predsezónnych testov v Jereze.
Red Bull ukázal svetu RB8
Na svete je potomok majstrovkého auta Red Bullu, s ktorým Sebastian Vettel ovládol štartové pole v uplynulej sezóne. Pred modelom RB8 je neľahká úloha - obhájiť titul.
Sauber ukázal C31
K tímom, ktoré predstavili svoj monopost ešte pred prvou sériou testov sa pridal Sauber. Monopost nesie označenie C31.
Lotus predstavil E20
Lotus nazval tohtoročné auto E20 na počesť továrne v Enstone, z ktorej vyšlo už dvadsiate šasi od čias Benettonu. Farby tímu budú v sezóne 2012 hájiť Kimi Raikkonen a Romain Grosjean.
Porovnanie: Ferrari 150° Italia a F2012
Nejeden fanúšik Ferrari ostal prekvapený po tom, ako prvýkrát uvidel model F2012. Aerodynamici v Maranelle však považujú schodík na nose za najefektívnejšie riešenie nových pravidiel.
Force India odhalila VJM05
V poradí už piaty monopost tímu Force India uzrel svetlo sveta na okruhu Silverstone. Okrem predstavenia v garáži absolvoval aj traťovú premiéru.
Ferrari predstavilo F2012
Máme za sebou azda najočakávanejšie predstavenie nového auta - tohtoročný bojovník Ferrari nesie označenie F2012.
Porovnanie: McLaren MP4-26 a MP4-27
Model MP4-27 je jasnou evolúciou minuloročného modelu. Hlavným rozdielom voči MP4-26 je tradičnejšie poňatie bočníc, inovátorský U tvar z vlaňajška zmizol. Podľa tímu je to kvôli pravidlám o výfukoch.
McLaren predstavil MP4-27
McLaren postavil aj napriek zmene pravidiel pekné auto. Monopost s označením MP4-27 predstavili v továrni tímu vo Wokingu.